SHEA YAĞI (KARİTE BUTTER) NEDİR? SHEA YAĞININ FAYDALARI NELERDİR?

SHEA BUTTER NEDİR?

Afrika’da yetiştirilen shea (karite) ağacının meyvelerinden elde edilen saf ve organik shea yağı (karite yağı) A ve E vitaminleri bakımından zengindir ve oda sıcaklığında tereyağı kıvamında bulunur. Soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen saf ve organik shea yağı, içeriğinde hiçbir kimyasala yer verilmeden formüle edildiği için değerli içeriklerinde bozulmaya uğramaz ve ilk günkü saflığını korur.

Eski Zamanlardan Beri Bir Cilt Mucizesi Olarak Tanımlanır ve Kleopatra’nın bu mucizevi yağı kullanarak gençliğini koruduğu rivayet edilir.

SHEA YAĞI’NIN FAYDALARI

  • Soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen %100 saf ve organik shea yağı, cildi nemlendirmeye, kırışıklık görünümünü azaltmaya, çatlak oluşumunu engellemeye ve saç derisini beslemeye yardımcı olur.
  • Cilde güzel bir yumuşaklık kazandırır.
  • İnce kırışıklar için rahatlıkla kullanılabilir.
  • Shea yağı göz çevresine uygulanabilir. Özellikle göz çevresinde kuruma sorunu yaşan kişiler shea yağını göz çevresine rahatlıkla uygulayabilir.
  • Kilo alıp verme sırasında oluşan çatlaklar için shea yağının yüksek nemlendirme etkisinden faydalanılabilir.
  • Hamilelik çatlaklarından korunmanın en iyi yollarından birisi shea yağı ile cildi nemlendirmektir. 
  • Nemlendirici özelliği ile öne çıkan shea yağı saçlara ihtiyacı olan nemi sağlayarak daha güçlü daha parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmayı kolaylaştırır. Onarıcı etkisiyle saç kırılmalarının önüne geçerek sağlıklı saç uzamasını destekler.


SHEA YAĞI NASIL KULLANILIR?

Oda sıcaklığında katı kıvamda bulunan shea yağı küçük bir parça halinde elinizde ısıtıp, vücudunuza ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

SHEA YAĞI (KARİTE BUTTER) KATKI MADDESİ İÇERİR Mİ?

%100 saf ve organik shea yağı hiçbir katkı maddesi içermez, katkısız, saf ve doğaldır.

UYARILAR

Çocukların ulaşamayacağı yerde, serin ve kuru bir yerde kapağı kapalı olarak muhafaza ediniz. Göz ile temasından kaçınınız. Haricen kullanılır.

Yorum bırakın

Shopping Cart
Scroll to Top
Sohbeti Başlat
1
Canlı Sohbet
almondtar
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim