SAÇ EGZAMASI NEDİR? SAÇ EGZAMASININ TEDAVİSİ VAR MIDIR?

Saç Egzaması Nedir? Saç Egzamasının Tedavisi var mıdır ?Yaygın bir hastalık olan saç egzaması, kişilerin psikolojisini ve günlük yaşamını olumsuz etkileyen. Bulaşıcı olmayan, ancak kesin bir tedavisi de bulunmayan saç egzamasının kafa derisinde kızarma, pullanma, kepeklenme belirtileriyle ortaya çıkan bir hastalıktır.

Saç egzaması, saçlı deri dışında; kaşlar, burun kenarları, göğüs arası, sırt ortası, kulak ve vücut kıvrımları gibi yağ bezlerinin en aktif olduğu bölgelerde de görülebilir. Badem katranı ürünleri kullanmak sizi rahatlatacaktır.

Yaygın olarak görülen egzama türleri

Seboreik dermatit, deri haricinde yüz ve sırt dahil cildin yağlı bölgelerinde de görülebilen bir çeşit saç egzamasıdır.

Atopik dermatit olarak adlandırılan saç egzaması türü ise küçük yaşlarda ortaya çıkar ve bir ömür boyu sürebilir. Kafa derisi yanında tüm vücudu da etkileyebilir.

Kontakt dermatit ise vücudun çevresel bir şeyle temas ettiğinde tepki vermesiyle ortaya çıkan saç egzamasıdır.

SAÇ EGZAMASI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Saç egzaması belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterse de bu belirtiler şu şekilde sıralanabilir

Kızarıklık saç derisi egzamasının en önemli belirtilerindendir. Kızarıklık, tedavi edilerek iyileşse de cilt rengindeki değişiklikler kalıcı olabilir.

Aşırı kaşınma isteği oluşması. Genellikle kaşıdıkça daha çok kaşınma ve yanma hissi oluşur.

Sarı ya da beyaz renkteki döküntülere ek olarak saç derisinde kabuklanma ve kepek oluşumu da egzamayla ilgili belirtilerdendir.

Saç derisinde iltihaplanma ve saç derisinin su toplaması da belirtiler arasında sayılabilir.

Saç egzamasına ne iyi gelir. Saç egzaması geçer mi? Saç egzamasının tedavisi var mıdır?

Saç egzaması da diğer rahatsızlıklar gibi tedavi edilebilen rahatsızlıklardandır. Bir çok tedavi yönteminin yanı sıra bitkisel şampuan ve kremler badem katranı kremi badem katranı şampuanı ve badem katranı sabunu da bu tedaviyi destekleyerek daha hızlı çözüm almanıza yardımcı olur.

SAÇ EGZAMASI İÇİN ŞAMPUAN SEÇİMİ?

Saç egzaması için şampuan seçiminizde yoğun kimyasal içerikli olanlardan ve çok köpürenlerden kaçınmanız gerekir. Saç bakımınızda alkol içeriği olmayan, hafif formüllü, hipoalerjenik olan şampuan, krem ya da saç maskeleri kullanmanız daha uygundur. Ayrıca Kafa derisinde kepek oluşumunu engellemek için çinko pirition, selenyum sülfit, ketokonazol, içerikli ürünler ile Badem katranı şampuanı badem katranı kremi ve badem katranı sabunu da tercih edebilirsiniz.

Yorum bırakın

Shopping Cart
Scroll to Top
Sohbeti Başlat
1
Canlı Sohbet
almondtar
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim